Zmywarki powoli stają się w polskich domach obowiązkowym wyposażeniem kuchni. Jeszcze jakiś czas temu wystarczył nam piecyk, zlew i lodówka, dzisiaj to już stanowczo za mało.
Tempo życia, duża ilość obowiązków zawodowych, pragnienie realizowania hobby, to wszystko sprawia, że mycie ręczne naczyń odchodzi do lamusa. Nie dość, że jest jednym z nienawidzonych obowiązków domowych, to zabiera nam sporo czasu, cierpliwości i wody! Szukanie zmywarki to także ciężka praca, więc ranking zmywarek jest naprawdę pomocną rzeczą i cieszmy się, że instnieją tekie w internecie.
Okazuje się, że zmywanie ręczne wcale nie jest tak oszczędne, jak myślimy. Myjąc naczynia ręcznie, zużywamy wielokrotność wody pobieraną przez zmywarkę do tego celu. Rozbieżności w tym aspekcie mogą być bardzo duże, w zależności od tego, czy myjemy pod bieżącym strumieniem wody, czy też metodą dwukomorową. Bywa, że nawet najoszczędniejsze osoby zużywają ilość wody porównywaną do tej pobieranej przez zmywarkę. Tracą za to czas.

Czas to pieniądz. Statystycznie poświęcamy 20 minut dziennie 5 dni w tygodniu na zmywanie naczyń. W skali roku daje nam to 120 godzin! W tym czasie moglibyśmy spędzić sporo godzin na siłowni, podszkolić język, bądź poczytać książkę. Dla porównywania czas obsługiwania zmywarki w skali roku wynosi 31 godzin. Jest różnica, prawda?
Kolejną zaletą zmywarki jest higiena. Nasze naczynia możemy myć w wyższych temperaturach, co ułatwia zniwelowanie wszelkich zarazków. Łatwiej schodzą wtedy zaschnięte resztki jedzenia, czy przypalenia. Nie oszukujmy się, kto z nas lubi spędzać męczące minuty nad szorowaniem talerza? Domywaniem tłustych misek? Zmywarka zrobi to za nas szybciej i lepiej.
Nigdy nie lubiliście pucować szklanek i kieliszków? Zawsze zostawały na nich zacieki? Macie kolejny powód, by dać szansę zmywarce. Zapomnicie o smugach. Wasze szklanki i kieliszki będą wyglądały jak z reklamy środków do mycia.
Konserwacja zmywarki nie jest uciążliwa. Należy pamiętać o czyszczeniu filtra oraz uzupełniania soli. W sklepach są dostępne różnorodne środki do mycia w zmywarkach: proszki, płyny i kapsułki. Warto przetestować, co będzie nam odpowiadało.
By zmywarka spełniała swoją ekonomiczną funkcję, należy uruchamiać ją tylko wtedy, gdy jest już szczelnie zapełniona.
Z pewnością zmywarka przyda się rodzinom z dziećmi, czy osobom, które gotują w domu i w ciągu dnia zbiera się u nich pokaźna liczba talerzy. Dla singli przebywających często poza domem zmywarka może być nieopłacalną inwestycją.
Warto pokusić się o kupno zmywarki, jeśli przytłaczają nas obowiązki domowe. Po co marnować czas, skoro zmywarka może nas szybko wyręczyć? My w tym czasie się zrelaksujmy.

Comments are closed.

Post Navigation