Zakupy sprzętów AGD w każdym domu to temat niełatwy w realizacji. Mnogość sklepów i niesamowicie zróżnicowana oferta powodują, niemały ból głowy wśród kupujących. Nie inaczej sprawa ma się podczas zakupu lodówki. Już wybór sklepu może nastręczać wielu problemów. Zdecydować się na zakupy przez internet, czy jednak stacjonarnie? Kupować w najtańszym sklepie czy może jednak wybrać ten o największej renomie? A przecież to dopiero początek naszych pytań jako konsumenta.

Podczas wyboru lodówki naszych marzeń warto wziąć pod uwagę nie tylko cenę, ale także klasę energetyczną wybranego przez nas sprzętu. Na przykład wybranie lodówki z najwyższej grupy A+++ może co prawda na wstępie kosztować nas nieco więcej niż sprzęt niższej klasy, jednak dzięki ogromnej oszczędności rzędu 40% rocznie na kosztach eksploatacji na dłuższą metę zyskujemy sporo pieniędzy. Doskonałym wyborem, może być na przykład Lodówka Samsung z funkcją no frost oraz możliwością  szybkiego zamrażania, która zapewni większe bezpieczeństwo głęboko mrożonym produktom.

Chiny w końcu zrezygnowały z polityki jednego dziecka. Dlaczego? Ponieważ, tak jak wszędzie społeczeństwo im się starzeje.

Również interesujące jest to, że dziewczynki zaczynają być bardziej cenione niż chłopcy (mowa tu o świeżo urodzonych dzieciach), ponieważ teraz to nie dziewczynce trzeba zapewnić posag, a chłopcu. Kobiety nie chcą się żenić z mężczyznami, którzy nie posiadają swojego mieszkania, więc każdy kawaler stara się o takowe. W Szanghaju cena 60 metrowego mieszkania to ok. 3 milmionów juanów, a zarobki to średnio ok 5000 juanów. Czyli o wiele gorzej niż u nas. A podobno mieszkania w Polsce są drogie.